Open Collective
Open Collective

Sklep Prostozkranu

Czysta i smaczna woda dla Twojego biura i domu!

About


Dzbanek do wody - korzyści

Dzbanek filtrujący jest wyposażony w filtr do wody (najczęściej węglowy), które zadaniem jest absorbować zanieczyszczenia oraz metale zmieniające smak (np. chlor). Aby zmaksymalizować jego skuteczność, należy zadbać o regularną wymianę filtra w odstępach dwutygodniowych lub co miesięcznych. To równocześnie zmiękczacz wody, który usuwa z cieczy sole magnezu i wapnia, by nie osadzał się kamień.

Czym kierować się przy wyborze?

To kilka podstawowych cech, które są istotne przy zakupie dzbanka filtrującego:

  • pojemność. Pomocna może się tutaj okazać liczba użytkowników, ponieważ to ona decyduje jak wiele wody się zużywa. Specjaliści szacują, że rodziny dwuosobowe z powodzeniem wykorzystują dzbanek 1,4 l, który w zupełności odpowiada ich potrzebom,

  • materiał dzbanka filtrującego. W tej kwestii wybór dotyczy zazwyczaj szkła lub plastiku. O ile pierwsze spełniają warunek ekologiczności, są bezpieczniejsze dla zdrowia i nie oferują w zestawie nieprzyjemnego posmaku plastiku, o tyle w plastikowa alternatywa może okazać się trwalsza i bardziej praktyczna w domu z małymi dziećmi.

  • wskaźnik zużycia. Niektóre modele dzbanków filtrujących wyposażone są w narzędzie wskazujące poziom zużycia filtra, co pozwala szybciej ocenić konieczność zakupu nowego. Zazwyczaj jest to elektroniczny miernik, który rozpoczyna działanie po zrestartowaniu. Dotychczasowe statystyki wskazują, że filtr wystarcza na około dwa lub cztery tygodnie. Na zużycie filtra wpływa m.in. ilość uzdatnianej do picia wody, a także jej twardość

  • dostępność filtrów. Systemy uzdatniania wody takie jak dzbanki filtrujące opierają się na regularnej wymianie filtra, dlatego warto wcześniej przemyśleć kwestię ich dostępności lub kosztów. W przypadku popularnych marek raczej nie będzie z tym problemów, inaczej może być w kwestii mało rozpoznawalnych lub sprowadzanych z zagranicy produktów.

Więcej: http://prostozkranu.pl/177-filtry-dzbankowe

Our team